Na czym polega piaskowanie?

Piaskowanie jest metodą obróbki, który polega na czyszczeniu powierzchni strumieniem sprężonego powietrza z materiałem ściernym. Ten proces technologiczny może być stosowany na różnorodnych powierzchniach. Rezultatem piaskowania jest usunięcie zanieczyszczeń, takich jak lakier, czy rdza. Przygotowane w ten sposób elementy nadają się do dalszej obróbki.

Główne korzyści piaskowania elementów

Metoda pozwala skutecznie oczyścić powierzchnię z zanieczyszczeń, a tym samym przygotować element do kolejnych prac obróbczych. Jesteśmy firmą zajmująca się piaskowaniem m.in. przy pomocy korundu oraz żużlu pomiedziowego. Są to ścierniwa niemetaliczne, odpowiednie do obróbki stali nierdzewnej czy też matowienia elementów ocynkowanych. W porównaniu ze śrutem stalowym, ścierniwa te mają mniejszą masę, przez co pozwalają piaskować również delikatniejsze powierzchnie. Co ważne, stosowanie tych materiałów nie grozi odkształceniem elementów poddanych piaskowaniu. W tym kontekście trzeba zaznaczyć, że piaskowanie wzmacnia materiał i poprawia jego trwałość.

Warto też podkreślić, że opisywany proces nie jest tak czasochłonny jak ręczne oczyszczanie. Jego kolejną zaletą jest staranność: piaskowanie pozwala usunąć zanieczyszczenia całej powierzchni (w tym detali w trudno dostępnych miejscach). Obrabiany element jest odnawiany w sposób kompleksowy. Żywotność tak przygotowanej konstrukcji można jeszcze przedłużyć stosując substancję chroniącą przed działaniem czynników zewnętrznych.

Zastosowanie obróbki sprężonym powietrzem

Metoda pozwala skutecznie oczyścić nawet elementy o skomplikowanej konstrukcji, z wieloma detalami. Oczyszczaniu sprężonym powietrzem z materiałem ściernym mogą być poddane m.in. komponenty stalowe różnego rodzaju, karoserie i części samochodowe, jak również ramy rowerów oraz motocykli, a także elementy elewacji oraz posadzki.

W naszej ofercie znajduje się m.in. mobilne piaskowanie, polegające na wykonaniu usługi bezpośrednio u zamawiającego. Realizujemy zamówienia na terenie Śląska: Katowic, Mysłowic, Dąbrowy Górniczej i Jaworza. Ofertę kierujemy do odbiorców indywidualnych i klientów biznesowych.