10 lipca 2018

Piaskowanie

Jest to proces technologiczny polegający na oczyszczaniu powierzchni strumieniem sprężonego powietrza z materiałem ściernym, co pozwala usunąć lakier, rdze i inne zanieczyszczenia przed dalszą obróbką elementów. Podczas procesu piaskowania wykorzystujemy ścierniwa niemetaliczne takie jak: korund czy żużel pomiedziowy, dzięki czemu nadają się do obróbki stali nierdzewnej, matowienia elementów ocynkowanych itd. Dodatkowo materiały te posiadają mniejszą energię niż śrut stalowy ze względu na swoją masę dzięki czemu można obrabiać delikatniejsze powierzchnie bez narażenia ich na odkształcenia. Temu procesowi technologicznemu mogą podlegać m.in. różnego typu konstrukcje stalowe, posadzki czy elementy elewacji, a także części samochodowe.

Zalety piaskowania

W przypadku stali, proces ten pozwala nie tylko na pozbycie się różnorodnych zanieczyszczeń, ale także na ukształtowanie powierzchni metalicznej zgodnie z późniejszym zastosowaniem. Dzięki piaskowaniu możliwe jest pozbycie się m.in. osadów i rdzy gromadzących się na powierzchni. Poprzez ten proces, materiał zyskuje szorstkość i równość, przez co jest odpowiednio przygotowany np. do malowania czy lakierowania.

Ponadto, poprzez piaskowanie możliwe jest pozbycie się osadów nawet z trudno dostępnych miejsc i zakamarków. Dzięki temu, poddawana temu procesowi technologicznemu konstrukcja w całości może zostać odnowiona i pokryta daną substancją zabezpieczającą przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Pozwala ono także na niwelowanie uszczerbków, powstających w konstrukcjach. Dodatkowo, wzmacnia materiał, a tym samym przedłuża jego żywotność. Poza tym, tego typu metoda jest mniej czasochłonna niż oczyszczenie ręczne, a jednocześnie znacznie bardziej precyzyjna.

Zastosowanie

Firma Rewox świadczy usługi na terenie województwa śląskiego, w tym Katowic i Mysłowic. Dzięki specjalnej komorze, możliwe jest wykonanie śrutowania w odpowiednich warunkach, bezpiecznych dla pracowników. Dodatkowo, oferujemy także mobilne piaskowanie, zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Dzięki tej usłudze możliwe jest całkowite odświeżenie m.in. elementów ogrodzenia, posadzek kamiennych czy elewacji.

Proponujemy także usługę hydropiaskowania, w której napędem ścierniwa jest woda. Przy jego pomocy można pozbyć się osadów i zabrudzeń m.in. z murów, posadzek czy wszelkich elementów metalowych. Głównym walorem tej metody jest brak powstawania pylenia, przez co jest ona bezpieczniejsza dla zdrowia. Do jej zastosowania nie używa się substancji chemicznych, dzięki czemu jest nieszkodliwa dla środowiska naturalnego.