10 lipca 2018

Spawanie technologiami TIG, MIG/MAG, MMA

Spawanie

Spawanie jest jedną z najpopularniejszych metod łączenia elementów stalowych. Polega na łączeniu elementów poprzez ich nagrzanie i stopienie. Proces ten zachodzi przy wykorzystaniu łuku spawalniczego – czyli impulsu elektrycznego.

Spawanie TIG

polega na wytwarzaniu łuku elektrycznego przy pomocy elektrody w osłonie gazu obojętnego. W tej metodzie spawania nie jest wymagane dodawanie materiału. Połączenie między elementami można stworzyć z materiału elementów.

Spawanie MIG/MAG

w tej metodzie łuk elektryczny jarzy się pomiędzy materiałem, a elektrodą w postaci drutu. Dodatkowo proces zabezpieczany jest przez gaz osłonowy, który w zależności od materiału i rodzaju połączenia może być obojętny lub aktywny (Metal Inert Gas / Metal Active Gas).

Spawanie MMA

zwane zazwyczaj spawaniem elektrodą. Jak nazwa wskazuje do tego rodzaju spawania wykorzystuje się elektrodę otuloną. Jest to najstarsza i  najbardziej uniwersalna metoda

Nasze usługi

Spawanie wykonujemy metodami TIG, MIG/MAG, MMA.

Przy współpracy z wykwalifikowanymi spawaczami wykonujemy między innymi:

– meble

– konstrukcje stalowe

– balustrady i barierki

– elementy maszyn

– różnego rodzaju obudowy oraz podzespoły

Dzięki przecinarką taśmowym oraz nowoczesnej plazmie CNC wszystkie elementy do konstrukcji wykonujemy na miejscu co zapewnia wysoką sprawność wykonywania zamówień. Zamawiając u nas elementy można od razu zlecić śrutowanie konstrukcji i lakierowanie proszkowe. Pozwala to odebrać elementy gotowe do montażu.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi pozostałymi usługami