28 czerwca 2020

Gięcie blach prasą krawędziową

Rewox zajmuje się usługowo m.in. gięciem prasą krawędziową blach o różnej grubości. Na wyposażeniu naszego zakładu obróbki metali znajduje się nowoczesna krawędziarka sterowana numerycznie, zapewniająca dokładność gięcia i powtarzalność tego procesu. Używając prasy krawędziowej CNC, możemy precyzyjnie giąć blachę pod różnym kątem, nadając jej wymagany przez klientów kształt, a jednocześnie usztywniając poddany obróbce materiał.

Zastosowanie prasy krawędziowej w gięciu blach

Krawędziarki CNC to urządzenia sterowane komputerowo, znajdujące zastosowanie w obróbce blach na skalę przemysłową. W urządzeniach tych można zaprogramować cały proces obróbki, co umożliwia stworzenie zachowującej jednakowe parametry serii produktów. Zastosowanie prasy CNC pozwala także na wyeliminowanie ewentualnych błędów, które zdarzają się, gdy do gięcia blach używane są inne narzędzia i metody obróbki. Takie błędy powodują straty materiałów, a zdarza się, że przez nie należy od nowa powtórzyć proces obróbki.

Zastosowanie metody CNC w gięciu blach oznacza więc oszczędność materiałową i optymalizację czasu potrzebnego do wykonania zadania. Umożliwia również realizację zadań związanych z pozyskaniem z arkuszy blach skomplikowanych, nieregularnych i nietypowych elementów.

Krawędziarka CNC używana przez Rewox

Nasi specjaliści od obróbki metali mają do dyspozycji krawędziarkę CNC o pięcioosiowym, automatycznym zderzaku. Zderzak ten bardzo dobrze sprawdza się w realizacji zleceń na produkty o skomplikowanych kształtach. Nasza krawędziarka to też maszyna o maksymalnie 300-tonowej sile nacisku. Taka siła pozwala na swobodne gięcie blach do 18 mm grubości, na długości do 3000 mm. Poddajemy obróbce również grubsze arkusze blachy, jednak z pewnymi ograniczeniami. Więcej informacji na temat usługi mogą Państwo uzyskać, kontaktując się z naszym biurem obsługi.