10 lipca 2018

Piaskowanie na Śląsku — skuteczne oczyszczanie powierzchni

Piaskowanie to proces technologiczny polegający na oczyszczaniu powierzchni strumieniem sprężonego powietrza z materiałem ściernym. Nasza firma świadczy usługi również w tym zakresie. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty!

Na czym polega ta metoda?

Piaskowanie skutecznie usuwa lakier, rdzę i inne zanieczyszczenia przed dalszą obróbką elementów. Podczas procesu wykorzystujemy ścierniwa niemetaliczne takie jak: mikrokulki szklane, korund czy żużel pomiedziowy, które nadają się do obróbki stali nierdzewnej, aluminium i matowienia elementów ocynkowanych. Dodatkowo ze względu na swoją masę materiały mają mniejszą energię niż śrut stalowy. Dzięki temu obrabiamy delikatniejsze powierzchnie bez narażenia ich na odkształcenia.

Piaskować można:

• konstrukcje stalowe,

• części samochodowe.

Zalety piaskowania

W przypadku stali piaskowanie usuwa różnorodne zanieczyszczenia, a także kształtuje powierzchnie metaliczne zgodnie z ich późniejszym zastosowaniem. Dzięki temu procesowi materiał zyskuje szorstkość i równość, co jest niezbędne podczas malowania proszkowego czy lakierowania inną metodą. Pozbędziemy się osadów nawet z trudno dostępnych miejsc. Dzięki temu cała konstrukcja może być odnowiona i pokryta substancją zabezpieczającą przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Piaskowanie wzmacnia przyczepność powłoki lakierniczej lub innej jak np. ocynkowej przez co przedłuża zabezpieczenie przed korozją. Metoda jest mniej czasochłonna niż oczyszczenie ręczne, a jednocześnie znacznie bardziej precyzyjna.

Zastosowanie

Dzięki specjalnej komorze wykonujemy także śrutowanie elementów w odpowiednich warunkach, bezpiecznych dla pracowników.