Gięcie blachy prasą krawędziową – od listopada wprowadzamy nową usługę

W wielu gałęziach przemysłu wykorzystywana jest blacha. Aby jednak w pełni spełniała należne jej funkcje, trzeba nadać jej odpowiedni kształt. Jest wiele technik, które to umożliwiają, a wybór najlepszej uzależniony jest zarówno od grubości blachy, jak i efektu, jaki zamierzamy uzyskać. Wśród licznych urządzeń przeznaczonych do pracy z elementami metalowymi na szczególną uwagę zasługuje prasa krawędziowa.

Oferowana przez nas od listopada usługa gięcia blachy prasą krawędziową ma liczne zalety. Prasy krawędziowe CNC to nowoczesne urządzenia sterowane komputerowo, które wykonują gięcie blach. Dzięki elektronicznemu panelowi sterowania pozwalają na wprowadzenie informacji na temat efektu docelowego, natomiast optymalne parametry są dobierane już przez same urządzenia. Daje to pewność, że osiągniemy dokładnie taki cel, jaki był zaplanowany i zminimalizujemy ryzyko błędów. Prasę krawędziową charakteryzuje ponadto duża precyzja i liczne możliwości gięcia. Dzięki temu ograniczeniem w wyborze kształtu blachy jest jedynie wyobraźnie producenta urządzenia, do którego ma być ona przeznaczona. Blacha poddana obróbce w tej technologii wyróżnia się najwyższą jakością. Do tego sprawny proces produkcyjny, minimalne straty materiału i brak konieczności dalszej obróbki wpływają na znaczne obniżenie kosztów produkcji.

Jako, że naszym najważniejszym założeniem jest zadowolenie klienta, postanowiliśmy poszerzyć ofertę o gięcie blachy prasą krawędziową ze względu na liczne zalety takiego rozwiązania. Naszą maszynę wyróżnia pięcioosiowy automatyczny zderzak, który sprawdza się przy bardzo skomplikowanych kształtach. Drugim ważnym parametrem jest siła nacisku. 300T pozwala na spokojne gięcie blachy 10mm na długości 3000mm oraz grubszego materiału z pewnymi ograniczeniami. Dzięki temu nasi klienci otrzymują blachę w pełni dostosowaną do swoich potrzeb.