Śrutowanie – zalety

Śrutowanie to jeden z kilku procesów technologicznych, który stosuje się przed dalszą obróbką części konstrukcyjnych wykonanych z metalu, stali, drewna czy innych nawierzchni. Dzięki zastosowaniu sprężonego powietrza zawierającego materiały ścierne, poszczególne elementy zostają oczyszczone z lakieru, rdzy i innych zanieczyszczeń. 

 

Najważniejsze zalety śrutowania

 

Oprócz wspomnianego wcześniej oczyszczenia elementu przed jego dalszą obróbką śrutowanie ma jeszcze kilka innych zalet. Podobnie do piaskowania, gwarantuje nienaruszalność struktury materiału, który oczyściliśmy oraz brak jakichkolwiek uszkodzeń. Dodatkowo już po kilku minutach można przystąpić do wykonywania innych czynności na materiale, takich jak lakierowanie, czy malowanie. Kolejną zaletą śrutowania jest gwarancja lepszej przyczepności substancji, które planujemy nałożyć na oczyszczony element. Co więcej, decydując się na przeprowadzenie tego procesu technologicznego, możesz mieć pewność, że materiał zostanie wzmocniony, dzięki temu dłużej będzie spełniał swoje zadanie. Warto zwrócić także uwagę na cenę, w porównaniu do innych procesów jest ona stosunkowo niska i gwarantuje wymierne efekty.

 

O czym należy pamiętać, przystępując do śrutowania?

 

Śrutowaniu może być poddany praktycznie każdy element, zarówno mała śrubka, jak i duża konstrukcja z metalu, jednak każdy z nich powinien być następnie odpowiednio zabezpieczony przed uszkodzeniem.  W trosce o bezpieczeństwo swoje i innych proces oczyszczania powinien być wykonany przez profesjonalistów, którzy wiedzą, jak zrobić to poprawnie, aby nikomu nie stała się krzywda. W naszej firmie śrutowanie wykonujemy w specjalnych komorach, dzięki czemu pył nie przedostaje się do atmosfery i nie zanieczyszcza środowiska.