Gdzie można wykonać piaskowanie?

Piaskowaniem nazywamy metodę profesjonalnego oczyszczania powierzchni przy użyciu materiału ściernego i strumienia sprężonego powietrza. Korzystając z tego procesu technologicznego można nie tylko pozbyć się zabrudzeń z powierzchni, ale także przygotować ją do dalszych prac obróbczych. Piaskowaniu mogą zostać poddane elementy różnego typu, a sam proces może być zrealizowany również na miejscu, u zamawiającego usługę. Zapraszamy do lektury tekstu, w którym zawarliśmy więcej szczegółów, także na temat mobilnego piaskowania!

Czym właściwie jest piaskowanie?

Opisywana metoda to coś więcej niż tylko alternatywa dla ręcznego szlifowania. W przeciwieństwie do tej czynności, piaskowanie pozwala usunąć zabrudzenia i rdzę nawet z trudno dostępnych zakamarków, czy półokrągłych elementów. Bez konieczności sięgania po rozpuszczalniki i inne środki chemiczne, można usunąć także pozostałości po olejach, czy farbach. Powierzchnia po obróbce jest równa, a jednocześnie szorstka na tyle, że kolejne czynności (jak malowanie czy lakierowanie) są ułatwione. Zaletą jest także oszczędność czasu, gdyż oczyszczanie przy użyciu sprężonego powietrza jest szybsze niże ręczne szlifowanie. Skraca to czas przestoju maszyn, których podzespoły są konserwowane tą metodą. Piaskowaniu mogą być poddane wyroby metalowe, części konstrukcyjne, elementy wyposażenia samochodu, czy karoseria, a także przyczepy i maszyny rolnicze.

Piaskowanie w profesjonalnej komorze i… nie tylko

Jak już pisaliśmy, czyszczeniu przy użyciu sprężonego powietrza mogą być poddane wyroby różnego typu. W ten sposób można przywrócić dawny blask również elewacjom, elementom ogrodzenia czy posadzkom wykonanym z kamienia. Jak wówczas wygląda proces? Co do zasady, jest taki sam jak w przypadku czyszczenia np. felg samochodowych. Różnica polega na tym, że elementy na stałe związane z nieruchomością są poddawane strumieniowi powietrza w mobilnych piaskowniach. Konstrukcje stalowe, betonowe i cegły są odświeżane bezpośrednio u klienta. Rozwiązanie jest efektywne i bardzo wygodne, a jego rezultaty niezwykle efektowne.